Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Były napastnik Manchesteru United, mający także epizod w Manchesterze City, Andy Cole wypowiedział się na temat stylu gry prezentowanego przez ekipę z Old Trafford. Zdaniem Anglika, drużyna dowodzona przez Louisa van Gaala powinna grać bardziej agresywnie, a aby to zrobić potrzebuje odpowiedniego napastnika, takiego jak Sergio Agüero z zespołu lokalnego rywala.

– Aktualny Manchester United gra inaczej niż ten, do którego przyzwyczajeni są kibice. Podczas oglądania Manchesteru United oczekuje się gry z ogromną intensywnością i dużej ilości bramek – stwierdził Cole.

– To nie jest typowy Manchester United. To nie jest zespół z czasów Sir Alexa Fergusona, który atakował, bo fani nie pozwoliliby, aby było inaczej. W United wszyscy byli niegdyś przyzwyczajeni do tego, że kiedy słyszysz śpiew kibiców, myślisz tylko o jednym: atak, atak, atak i to jest to, za czym wszyscy tęsknią i co wszyscy chcą zobaczyć.

– Manchester United potrzebuje do takiej gry odpowiedniego napastnika. Inna sprawa, że ten, kto przychodzi do Manchesteru United jako środkowy napastnik, od razu jest pod dużą presją.

– W swojej karierze grałem także w Manchesterze City, ale gdybym był ewidentnie bezczelny, powiedziałbym że zapłaciłbym 60 milionów funtów, aby odkupić od nich Sergio Agüero, bo to najlepszy środkowy napastnik w Premier League. On jest po prostu niesamowity.

– Wyobrażacie sobie go grającego razem z Waynem Rooneyem? Brzmi ciekawie, prawda?

Źródło: www.mirror.co.uk