Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Juventus zmazał plamę słabych występów na boiskach Serie A i w meczu pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pokonał na wyjeździe Manchester City 2:1. Szkoleniowiec włoskiego klubu, Massimiliano Allegri był bardzo zadowolony ze swojego zespołu.

– Drużyna dostała duży kredyt zaufania. To nie było łatwe, ale zrobiliśmy w tym meczu to, co musieliśmy zrobić. Mogliśmy zagrać lepiej w pierwszej połowie, ponieważ oddaliśmy inicjatywę City, ale na szczęście Buffon bronił nadzwyczajne. W drugiej połowie byliśmy lepsi, zwłaszcza w ofensywie.

– Myślę, że zasłużyliśmy na zwycięstwo. Mogliśmy stracić drugiego gola, ale Buffon uratował nas przed tym, a następnie zdobyliśmy pierwszego gola.

– Serie A jest zupełnie inne niż Liga Mistrzów. Ten mecz przyszedł w odpowiednim czasie dla nas, jest dla nas powodem do satysfakcji i daje nam dodatkową motywację. To zwycięstwo zwiększy nasze morale także w lidze. Musisz wiedzieć kiedy zaatakować, ale najważniejsze jest, aby być wyważonym w defensywie – to jest klucz do sukcesu.

– To nasz pierwszy mecz w tym sezonie Ligi Mistrzów. Nie zagraliśmy rewelacyjnie, ale byliśmy bardzo zdyscyplinowani w obronie oraz w ataku. Byliśmy bardzo zwarci, a Buffon kilka razy nas uratował, zwłaszcza przy stanie 1:0 dla City.

Źródło: www.uefa.com