Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Manchester City w dalszym ciągu poszukuje zawodnika, który mógłby wspomóc środek obrony podczas letniego okienka transferowego.

W ostatnim czasie w kontekście przeprowadzki na Etihad Stadium wymieniano nazwiska Kamila Glika z Torino, Pedro Franco z Beskitasu, czy Samuela Umtitiego z Olympique Lyon.

Według najnowszych plotek transferowych, Manchester City rozważa także zakontraktowanie obrońcy Atletico Madryt, Toby’ego Alderweirelda, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Southampton.

26-letni reprezentant Belgii nie mógł liczyć na regularne występy w zespole z Madrytu, gdzie przegrywał rywalizację z Joao Mirandą i Diego Godinem, dlatego zdecydował się na wypożyczenie do Anglii. W barwach Southmapton, wychowanek Germinalu Beerschot szybko stał się podstawowym zawodnikiem i jedną z gwiazd Premier League.

Southampton ma możliwość wykupienia Alderweirelda z hiszpańskiego klubu za bardzo atrakcyjną sumę 6 milionów funtów. Atletico może jednak w każdej chwili anulować ten zapis i sprzedać Belga do innego klubu, jeżeli zdecyduje się na zapłacenie Świętym kwoty 1,5 miliona funtów.

Chętnych na pozyskanie obrońcy nie brakuje – oprócz Manchesteru City zainteresowanie Belgiem wykazują Chelsea oraz Tottenham.

Źródło: www.goal.com