Aguero Foden
www.mancity.com

W poniedziałkowy wieczór Manchester City oficjalnie poinformował, że po dekadzie gry w zespole z The Citizens, z klubem z Etihad Stadium wraz z końcem sezonu pożegna się Sergio Aguero. Umowa argentyńskiego napastnika obowiązuje do końca czerwca i podjęto decyzję o tym, że nie zostanie ona przedłużona.

Teraz, kiedy odejście napastnika stało się faktem, pojawia się pytanie, jak potoczą się jego dalsze losy. Faworytem bukmacherów wydaje się być Barcelona i Paris Saint-Germain, a w ich ofertach zaczynają pojawiać się oferty dotyczące przyszłości Argentyńczyka. Rozpoczynając przygodę z obstawianiem, warto wykorzystać sts kod promocyjny i liczyć na trochę szczęścia w typowaniu.

Odejście Aguero jest sporym szokiem dla fanów Manchesteru City, niemniej o możliwym pożegnaniu reprezentanta Argentyny z Manchesterem City mówiło się niemalże od początku tegorocznego sezonu. Argentyński napastnik miał problemy zdrowotne podyktowaną przeciągającą się w czasie kontuzją kolana oraz koronawirusem, przez co spędzał na boisku zdecydowanie mniej czasu niż można byłoby oczekiwać.

Były napastnik Atletico Madryt, tuż po ogłoszeniu swojej decyzji o jego odejściu z Manchesteru City, wydał oświadczenie w tej sprawie.

? Kiedy coś się kończy, pojawia się wielki szum. Pozostaje we mnie ogromne poczucie satysfakcji i dumy z tego, że grałem w Manchesterze City przez całe 10 sezonów, co jest niezwykłe dla profesjonalnego gracza w dzisiejszych czasach ? poinformował Sergio Aguero w swoim oficjalnym oświadczeniu skierowanym do kibiców Manchesteru City.

? Było to dziesięć sezonów z dużymi osiągnięciami, dzięki czemu mogłem zostać najlepszym strzelcem w historii Manchesteru City i stworzyć niezniszczalną więź ze wszystkimi, którzy kochają ten klub ? ludźmi, którzy zawsze będą w moim sercu.

? Dołączyłem do klubu w dobie odbudowy w 2011 roku i pod okiem właścicieli i wielkim wkładem wielu graczy zdobyliśmy miejsce wśród największych na świecie. Zadanie utrzymania tej zasłużonej, uprzywilejowanej pozycji Manchesteru City spoczywa na innych.

? Jeśli chodzi o mnie, to przez resztę sezonu będę dawał z siebie wszystko, aby zdobyć więcej tytułów i sprawić więcej radości fanom. Następnie rozpocznę nowy etap, z nowymi wyzwaniami i jestem w pełni gotowy, aby stawić im czoła z taką samą pasją i profesjonalizmem, z jakim zawsze starałem się rywalizować na najwyższym poziomie ? oświadczył argentyński zawodnik Manchesteru City.

Jak potoczą się dalsze losy Sergio Aguero? Póki co nie podjęto w tej kwestii żadnych stosownych decyzji. Były zawodnik Atletico Madryt łączony jest przede wszystkim z klubami europejskimi, ale Aguero nigdy nie ukrywał, że jego marzeniem na końcowym etapie kariery jest powrót do Independiente, którego jest wychowankiem. Z pewnością takie rozwiązanie byłoby najbardziej preferowane przez kibiców The Citizens, dla których widok Aguero w koszulce innego europejskiego klubu mógłby wywoływać mieszane uczucia.

Źródło: www.mancity.com