Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Napastnik Manchesteru City, Sergio Agüero jest przekonany, że jego drużynę stać na święcenie wielkich sukcesów w rozgrywkach Premier League i Lidze Mistrzów.

Obywatele w minionym sezonie po raz kolejny stosunkowo szybko zakończyli zmagania w Lidze Mistrzów, a na domiar złego stracili mistrzostwo Anglii na rzecz Chelsea.

– Manchester City co roku jest przygotowany do zdbywania tytułów. Oczywiście Liga Mistrzów to wielka rywalizacja, ale myślę, że zrobimy wszystko, aby wygrać – stwierdził napastnik City.

– Prawdę powiedziawszy jest bardzo zadowolony ze swojego pobytu w klubie. Cieszę z czterech lat, jakie miałem tutaj w Manchesterze City i wierzę, że będzie ich o wiele więcej. Jestem bardzo szczęśliwy.

Agüero, który w minionym sezonie Premier League sięgnął po tytuł króla strzelców, wypowiedział się także na temat swoich ewentualnych szans na zdobycie Złotej Piłki.

– Prawda jest taka, że byłbym bardzo zadowolony z Ballon d'Or, ponieważ miałem świetny rok. Brakowało mi do rozegrania kilku gier, ale sezon w moim wykonaniu był bardzo dobry.

– Premier League jest ligą, w której chcą grać wszyscy zawodnicy na świecie, więc myślę, że będę mieć mnóstwo okazji, aby być nominowanym do Złotej Piłki. Myślę, że jest to ważne dla każdego gracza. Gra w Premier League daje wiele możliwości. 

Źródło: www.mcfc.co.uk