Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Transfer Sané uzależniony od werdyktu UEFA
28 maja 2019; 04:06, scarlet

Złe wieści dla kierownictwa Bayernu Monachium.

Mistrzowie Niemiec w pokerze o Leroy'a Sané nie mogą liczyć na pośrednie wsparcie UEFA.

Odkąd Bawarczycy zainteresowali się skrzydłowym Manchesteru City, w mediach nie ma dnia bez aktualizacji i spekulacji na temat jego przenosin na Säbener Straße. Jednak ostatnie oświadczenie zarządzających klubem z Etihad Stadium może nieco ostudzić ich zapały.

W międzyczasie w prasie i innych mediach pojawiały się informacje o tym, że SkyBlues chcąc sprowadzić na Etihad Stadium nowych graczy, nie łamiąc przy tym finansowych zasad Fair Play, zmuszeni będą sprzedać 23- letniego reprezentanta Niemiec. Pogłoski te zdementował  Khaldoon Al Mubarak.

Szef 6- krotnych mistrzów Anglii w obszernym wywiadzie odniósł się między innymi do zaistniałej sytuacji:

- Jeśli chodzi o dochodzenia UEFA w sprawie możliwych naruszeń FFP, klub jest bardzo pewny siebie. Jeżeli związek zajął się tylko faktami, to my będziemy mieli rację, jeśli natomiast nie było oparte na czystych faktach, wtedy będziemy mieli inną dyskusję.

Al Mubarak obawia się, że w pewnych niesprzyjających okolicznościach jego klub może zostać ukarany i chcąc zachować finansową równowagę będzie zmuszony sprzedać Sané, jest jednak przekonany, że werdykt UEFA będzie obiektywny i oparty na faktach i takie posunięcie nie będzie konieczne. 

Źródło: www.weltfussball.de / Foto: www.spiegel.de


KOMENTARZE(2)
O ile dobrze pamiętam to chodziło, że PSG i City dawało w łapę staremu zarządowi UEFA żeby uniknąć konsekwencji za naruszanie FFP. Teraz chyba szukają na to dowodów. Jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi :)
28 maja 2019; 16:25
Cos mi tu nie gra. Przecież zarzuty względem Manchesteru City dotyczą zatrudnienia młodych zawodników i rzekomego zawyżania umów sponsorskich. Raczej ostatnio nikt nie czepiał się City, że za dużo wydają. W minione letnie okienko kupiliśmy jedynie Mahreza. Klub posprzedawal młodych zawodników, trochę zarobił na Premier League i Champions League. To jak niby za dużo wydaliśmy? Poza tym nie trzeba sprzedawać Sane żeby uzyskać jakąś kasę. Do sprzedaży przecież jest Delph, Mangala, może Bravo i Danilo. Otamendi pewnie też zostanie sprzedany. Jakby Silva odszedł do arabskiej ligi też by coś wpadło. Zapewne też sprzedadzą paru młodych z Akademii. Byle czasem klub nie czekał z transferami na rozstrzygnięcia UEFA bo UJ wie kiedy nastąpią, a takiego Rodriego to trzeba już zaklepywac.
28 maja 2019; 13:54