Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Sacchi: Guardiola przyczynia się do rozwoju piłki nożnej tak jak Michels i Cruyff
10 października 2017; 12:16, Dominique1621

Arrigo Sacchi, trener nazywany ojcem chrzestnym współczesnego futbolu, autor wielkich sukcesów Milanu z przełomu lat 80. i 90. oraz były szkoleniowiec reprezentacji Włoch, udzielił ostatnio wywiadu, w którym wyraził swoje uznanie dla Pepa Guardioli. Legendarny szkoleniowiec przyznał, że Katalończyk ma wpływ na ewolucję piłki nożnej, podobnie jak w przeszłości robili to Rinus Michels i Johan Cruyff, wznosząc futbol totalny na zupełnie nowy poziom.

- On jest perfekcjonistą, ma na punkcie piłki obsesję. Jest jednym z czołowych dziesięciu trenerów, którzy od 1950 roku przyczynili się do ewolucji futbolu. Wywodzi się z tradycji Ajaxu, Rinusa Michelsa i Johanna Cruyffa.

- Wzniósł futbol totalny na jeszcze wyższy poziom. Dodaje coś do tego, co było, czyniąc to jeszcze lepszym. Jest wielkim trenerem i Manchester City gra jego sposobem, w prawdziwym stylu.

- Wierzę w futbol totalny. Guardiola powiedział mi kiedyś: Wszystko zawdzięczam tobie i Cruyffowi. Odpowiedziałem mu: Bez Rinusa Michelsa nie byłoby dziś mowy ani o Cruyffie, ani o Guardioli.

- Guardiola i Maurizio Sarri (Napoli) nie myślą o piłce nożnej wyłącznie jak o walce, tylko jak o pasji i kreatywności, gdzie piękno gry podkreśla wagę zwycięstwa.

Sacchi stwierdził także, że ostatni mecz The Citizens z Chelsea na Stamford Bridge był jednym z najlepszych, jakie kiedykolwiek widział.

- Oglądałem spotkanie Chelsea-Manchester City i wydawało się, że to zupełnie inny sport. To był niezwykły mecz, jeden z najlepszych, jakie w życiu widziałem. Po prostu fantastyczny.

Źródło: www.mirror.co.uk / Foto: www.mancity.com


KOMENTARZE(1)
City gra piękną dla oka zarazem skuteczną piłkę.
10 października 2017; 14:35