Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Przyszłość Zinchenko pod znakiem zapytania
30 marca 2018; 13:28, Ambiwalentny

Kwestią, która wciąż widnieje na tablicy po stronie "sprawy nierozwiązane" pozostaje dalsza przyszłość w Manchesterze City Aleksa Zinchenko. Ukrainiec w obliczu poważnej kontuzji Benjamina Mendy'ego oraz chwilowej niedyspozycji Fabiana Delpha przesunięty został na lewa obronę i swoimi dobrymi występami dał sztabowi szkoleniowemu solidny argument na pozostanie w klubie.

Pytanie, jakie zapewne stawia teraz przed sobą Pep Guardiola, to czy wysłać Ukraińca na kolejne wypożyczenie czy pozostawić go w zespole jako 3 wybór na lewej obronie. Niemal pewne bowiem jest, że po powrocie do pełnej sprawności Mendy'ego to Francuz powróci do wyjściowej 11 Obywateli, a jego naturalnym zmiennikiem pozostanie prezentujący się wyśmienicie w tym sezonie Fabian Delph. Z uwagi na dobre wyszkolenie techniczne, wychowanek Shakhtara Donieck mógłby także z powodzeniem grać jako skrzydłowy, odciążając nieco Sterlinga oraz Sane.

Zinchenko mocno rozwinął sie na wypożyczeniu w PSV Eindhoven, a jego występy na lewej obronie Obywateli zdumiały samego Guardiolę, który przed rozpoczęciem sezonu przewidywał dla niego sporadyczne występy w pomocy The Citizens. Można powiedzieć, że od tej pory reprezentant Ukrainy stał się regularnym członkiem wyjściowego składu Manchesteru City, a jego ciężka praca i poświęcenie na treningach znajduje uznanie w oczach trenera.

Aleks Zinchenko zanotował w tym sezonie 13 występów w błękitnej koszulce i choć nie jest to duża liczba, to przed rozpoczęciem sezonu mało kto przewidywał, że Ukrainiec przebojem wkroczy do wyjściowego składu Manchesteru City.

A jakie jest wasze zdanie? Zinchenko powinien zostać, czy może lepiej aby udał się na wypożyczenie i nabrał jeszcze nieco doświadczenia i pewności siebie?

Źródło: manchestereveningnews.co.uk/ Foto:skysports.com


KOMENTARZE(7)
@Szczena masz rację. Gość nauczy się najlepiej trenując u boku naszych graczy i trenera. Jako trzeci na lewej stronie byłby super bo nie oszukujmy się tak grającego lewego, mimo iż nie jest to jego nominalna pozycja oraz mimo błędów, to ciężko szukać w innej drużynie PL bo nie ma ich za dużo. Tym bardziej że on jest takim multiplayer bo nominalnie jest pomocnikiem i jeśli nie będzie musiał cofać się głęboko do obrony może być bardzo groźny dla rywali. Może być odciążeniem dla naszych perełek.
31 marca 2018; 00:39
A gdzie on sie lepiej rozwinie niz przy boku Guardioli ? jest mlody uczy sie widac jak wiele zyskal Kevin Junior . Na treningach uczy sie od najlepszych , ja bym go zostawil bo nie zpaominajcie ze teraz co roku gramy w conajmniej trzech imprezach i lawke musimy miec szeroka ,
31 marca 2018; 00:21
Wypożyczyć i niech się ogra na swojej pozycji i wtedy sie zobaczy co dalej.
30 marca 2018; 23:19
Polemizowałbym z tym, że Zinchenko dobrze sobie radził na lewej obronie. W tym sęk, że sobie nie radził. Co mecz, popełniał przynajmniej jednego bądź dwa babole, które skutkowały przynajmniej 80- procentową sytuacją dla rywala. Delph- w tym obszarze grał nieco lepiej, choć i jemu przytrafiały się sztubackie wpadki ( np. w meczu derbowym z United czy w nieszczęsnym spotkaniu FA Cup z Wigan ). Obraz obu zaciemnia dobra gra w akcjach ofensywnych Manchesteru City. Zwłaszcza Zinchenko tu się wybija, bo potrafi dokładnie podać do centymentra- czasem tak jak sam Kevin De Bruyne. Nie żebym krytykował Zinchenkę i Delpha ( bo w końcu nie grali na swojej nominalnej pozycji ), ale wolałbym powrót Angelino z wypożyczenia w NAC Breda, bo to w końcu nominalny lewy obrońca. Nie wiemy jak Mendy będzie się prezentował po tak poważnym urazie. Wolałbym nie zostawiać losów lewej flanki defensywy- w razie niedyspozycji/absencji ( odpukać ) ponownie w nogach w Zinchenki. Co do Ukraińca- chyba niestety trzeba będzie go wypożyczyć. Absolutnie jednak nie sprzedawać. Na grę w pomocy i to na skrzydle chłopak ma papiery. Jak go sprzedamy definitywnie, to możemy za kilka sezonów pluć sobie w brodę ( coś podobnego jak Chelsea, która sprzedała De Bruyne )
30 marca 2018; 17:01
Też chciałbym, żeby został :)
30 marca 2018; 15:04
Chociaż wolałbym żeby został :) Chłopak robi pozytywną atmosferę w zespole :)
30 marca 2018; 14:34
Jak nie będzie dla niego miejsca to tylko wypożyczenie będzie wchodzić w grę.
30 marca 2018; 14:32