Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Powraca temat Guardioli i Juventusu
22 maja 2019; 13:13, iamblue

Pep Guardiola już trzy razy był pytany o podjęcie pracy jako menedżer Juventusu.

Kiedy media dowiedziały się, że mistrza Włoch opuszcza Massimiliano Allegri, od razu zaczęły po raz kolejny łączyć Guardiolę z przenosinami do Turynu. Według raportów włoskich mediów wczoraj wieczorem, Pep Guardiola zaakceptował warunki kontraktu wiążącego go ze Starą Damą na cztery lata. 

Hiszpan ma obowiązujący kontrakt z Manchester City do 2021 roku i za każdym razem gdy był pytany o Juventus, stawiał sprawę jasno:

Wiem, że dzisiejsze media mają wielki wpływ na wszystko, ale tego nie rozumiem, uwierzcie mi. 

 Nie rozumiem. Ktoś coś napisze na twitterze i potem media wielkimi literami piszą: "Guardiola przechodzi do Juve na cztery lata" - nie rozumiem. 

 Nie wiem dlaczego przed napisaniem takiego czegoś, ktoś nie zada sobie trudu i nie zadzwoni do klubu, do mnie, do mojego agenta, do Juventusu czy do   Massimiliano. Jest mi przykro z powodu Massimiliano. 

 Mam tutaj jeszcze dwa lata i nigdzie się nie  wybieram. Niemożliwe. Chyba, że mnie zwolnią to wtedy pojadę do domu. 

 Ale jeśli klub chce żebym został, to zostanę na kolejne dwa lata i miejmy nadzieję, że na jeszcze jeden. Nie idę do Juventusu w ciągu najbliższych dwóch sezonów. 

Przed finałem FA Cup, Guardiola znowu został zapytany o przenosiny do Turynu na co odpowiedział:

- Ile jeszcze razy muszę odpowiadać na to pytanie?

 Nie przenoszę się do Juventusu, nie przeprowadzam się do Włoch. Zamierzam zostać. Jestem zadowolony ze współpracy z klubem i wszystkimi ludźmi tutaj. Nigdzie   się nie wybieram.

Źródło: www.manchestereveningnews.co.uk/foto www.manchestercity.pl


KOMENTARZE(2)
Juve nie ma takiego potencjału jak City i Pep dobrze sobie zdaje z tego sprawę. W tym klubie będzie chciał wygrać ligę mistrzów i zamknąć wszystkim mordy bo z Juventustem ma na to mniejsze szanse jak dla mnie. Ma dwa lata kontraktu i nie wydaje mi się też, że władze City będą w ogóle chciały negocjować z potencjalnym następnym pracodawcą.
22 maja 2019; 15:55
Według mnie powinna zostać stworzona w świecie mass mediów "czarna lista". Gazeta/ dziennikarz, który notorycznie publikuje fake newsy, wyssane z palca powinni być karani. Przecież nawet teoretycznie to podpada pod pomówienie. Oczywiście nie ma to takiej szkody jak pomówienie o udział w przestępstwie, ale z pewnością takie nieprawdziwe wiadomości mają wpływ na wizerunek danej postaci
22 maja 2019; 14:35