Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Pellegrini o swoim największym błędzie
6 marca 2018; 15:20, Ambiwalentny

Bez wątpienia sezon 2013/14 był dla Obywateli jednym z najlepszych, odkąd klub przejęli szejkowie. Zespół prowadzony wówczas przez Manuela Pellegriniego sięgnął po mistrzostwo kraju oraz Puchar Ligi Angielskiej, grając jednocześnie efektownie i efektywnie. Ostatni sezon Chilijczyka na Etihad był naznaczony jednak brakiem pomysłu na grę i chaosem w szatni, co poskutkowało zwolnieniem trenera, którego na tym stanowisku zastąpił Pep Guardiola.

Pellegrini jako swój największy błąd, który wpłynął znacząco na wyniki osiągane przez The Citizens postrzega wczesne ogłoszenie wiadomości o swoim odejściu, o czym nie omieszkał opowiedzieć w ostatnim wywiadzie.

- Wyciągnąłem pewną naukę ze swojego ostatniego sezonu w Manchesterze- powiedział dla Coaches Voice Pellegrini.

- Podobnie sprawa wyglądała w przypadku odejścia z Manchesteru United Sir Alexa Fergusona. Mając tak ogromne doświadczenie i wpływ na grę zespołu zdecydował się on ogłosić swoje odejście kilka miesięcy przed zakończeniem sezonu. Myślę, że zawsze postrzegał to jako największy błąd w swojej karierze. Ja tak samo myślę o swoim oświadczeniu o odejściu.

- Tak bardzo jak nie chcesz by szło to w tą stronę, zespół często ma tendencję do utraty motywacji w takich chwilach. Myślami jest już przy następnym sezonie pod wodzą nowego trenera.

- Dlatego wciąż powtarzam, że jako trener musisz ciągle się uczyć, być ostrożnym w swoich oświadczeniach.

Źródło: manchestereveningnews.co.uk / Foto: www.mancity.com


KOMENTARZE(6)
Bony, co on tu wogle robił haha
7 marca 2018; 12:26
bob
Dokładnie, największa porażka Pellegrini'ego to uparte stawianie na drewnianego Bony'ego zamiast na młodego Iheanacho. Bony zepsuł nam wówczas cały sezon, ale faktycznie to żaden trener z nim na boisku nie wygrałby jakiegokolwiek trofeum. Na szczęście Pep od razu się na nim poznał i odsunął go od zespołu, choć w sumie sam zrobił podobny błąd z Claudio Bravo.
7 marca 2018; 08:22
Zgadzam sie Bony to najwieksza porazka nerwy mi zszarpal max i pewnie nie tylko mi tak samo jak w poprzednim sezonie Brawo.
7 marca 2018; 06:59
a nie wybacz to nie SB :)
7 marca 2018; 05:41
https://pl-pl.facebook.com/Riyad.Mahrez.RM26.7/
7 marca 2018; 05:41
Błędem też było częste wybieranie Bony'ego zamiast Kelechi'ego :/
6 marca 2018; 16:28