Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
NIewykorzystany rzut karny i porażka w Londynie
9 kwietnia 2019; 23:04, scarlet

Mecz się jeszcze nie rozpoczął, a kibice Manchesteru City już przecierali ze zdumienia oczy. Na godzinę przed pierwszym gwizdkiem sędziego w ćwierćfinałowym meczem Ligi Mistrzów trenerzy obu drużyn podali składy wyjściowych jedenastek i nazwiska piłkarzy rezerwowych. Jakie było zdumienie sympatyków The Citizens, gdy w 18- meczowej zabrakło takich nazwisk jak Bernardo Silva czy Benjamin Mendy, a w jedenastce, która wybiegnie na murawę White Hart Lane nie pojawili się Kevina DeBruyne i Leroy Sane można sobie tylko wyobrazić.

W pierwszej połowie zgodnie z przewidywaniem dłużej przy piłce utrzymywali się goście z Manchesteru, lecz nie potrafili wypracować sobie dogodnych okazji do strzelenia bramki. W 12 minucie spotkania arbiter tego spotkania korzystając z systemu VAR podyktował rzut karny dla Obywateli po zagraniu piłki rąką przez Danny Rosa. Jak zwykle w takich sytuacjach do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Kun Aguero. Niestety dla SkyBlues goalkeeper gospodarzy wyczuł intencje Argentyńczyka i sparował jego strzał na rzut rożny. Na tablicy widniał nadal wynik bezbramkowy.

Z upływem czasu Tottenham wykorzystując dość bierną postawę podopiecznych Pepa Guardioli coraz częściej dochodził do głosu, stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji do wyjścia na prowadzenie.

Pierwszy połowa zakończyła się sprawiedliwym 0:0.  

Na drugie 45 minut obie drużyny wyszły bez personalnych zmian, a i przebieg spotkania wciąż nie ulegał zmianie. Obywatele nadal mieli przewagę w posiadaniu piłki, z której jednak nic nie wynikało. Żadna ze stron nie decydowała się na postawienie wszystkiego na jedną kartę. Dokonane zmiany przez Mauricio Pochettino i Papa Guardiolę również nie przyniosły poprawy grze obu drużyn, aż do 78 minuty, kiedy to Ericksen znakomicie obsłużył wychodzącego na pozycję w polu karnym Sona, a ten precyzyjnym strzałem pokonał Edersona. Mimo prób wyrównania ze strony Manchesteru City i przedłużeniu spotkania o całe 6 minut wynik nie uległ już do końca zmianie.

Obywatele, aby myśleć o awansie do ½ finału Ligi Mistrzów muszą zatem za tydzień pokonać Londyńczyków różnicą co najmniej 2 bramek.

Bramki: 78. S. Heung-Min

Kartki: 12. Rose (TOT), 28. Laporte (MAC)

Nietrafiony rzut karny: 13. Agüero (MAC)

Tottenham Hotspur F.C.: Lloris (C), Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose, Moussa Sissoko, Winks (81. Wanyama), Alli (87. F. Llorente), Eriksen, S. Heung-Min, Kane (58. Lucas Moura).

Rezerwowi: Gazzaniga, Davies, F. Llorente, Foyth, Lucas Moura, D. Sánchez, Wanyama.

Manchester City F.C.: Ederson, Walker, Otamendi, Laporte, Delph, Gündoğan, Fernandinho, D. Silva (C), Mahrez, Agüero (70. Jesus), Sterling. 

Rezerwowi: Muric, Jesus, De Bruyne, Foden, Sané, Kompany, Stones.

Sędziowie:

Sędzia główny: Bjorn Kuipers

Asystenci: Sander van Roekel, Erwin Zeinstra

Sędzia techniczny: William Collum

Źródło: www.manchestercity.pl / Foto: www.mancity.com


KOMENTARZE(20)
Musieliśmy nie wygrać któregoś meczu z Totkami, jednego z trzech, nie można eksploatować najlepszej jedenastki w każdym meczu, myślę że ten mecz to jest odpowiedni moment na taką porażkę. Teraz w lidze wygrywamy i w rewanżu zapewniamy sobie 1/2 lm :)
10 kwietnia 2019; 15:58
Myślę dokładnie tak samo Pawle, ale ciężko będzie o te cztery korony choć imo ciągle one realne.
10 kwietnia 2019; 15:16
Wczoraj niestety najsłabszy był Aguero. Ja tu widzę swiadomą zagrywkę Pepa na te nierealne cztery trofea. Wystawił na pewno według polskich kibiców najslabszą '11' która i tak mogła prowadzić, ostatecznie przegrywając skromnie 1-0. W rewanżu trzeba się spodziewać że wystawi najsilniejszy skład. Podział siły na resztę meczy
10 kwietnia 2019; 11:48
W rewanżu wygramy ze 2-3:0 mam nadzieję xd to na pewno nie jest jeszcze koniec. No nic tak jak mówi Pep trzeba się teraz skupić na Crystal Palace. W rewanżu musi zagrać Mendy i Sane i Bernardo i De Bruyne. Delph niech już spier..ala z tego klubu tamten sezon ok ale przez niego padło tak wiele ważnych goli ze szkoda gadać. Zamiast machać rękami ze niby piłka wyszła gdzie nie wyszła to powinien zapirda..lac do sona i go powstrzymać jedyne co zrobił ok to kontuzja kane mam nadzieje ze nie zagra z nami w 2 spotkaniach nastepnych. Mahrez to dramat wszyscy na stadionie wiedzą co on bedzie chciał zrobić mimo tych 11goli to nie jest jego dobry sezon. Sterling był klasą sam dla siebie zdecydowanie nasz najlepszy zawodnik. David Silva ostatnio kompletnie bez formy i chciałbym zeby w rewanżu nie zagrał ale pewnie zagra bo kapitan. Chciałbym Kompanego bo udowodnił z looserpoolem ze przewodzi tej drużynie jak nikt inny. Mimo że na pewno Otamendi i Laporte nie zawiedli. Walker mimo wszysktko też na plus. Aguero wczoraj grał tragedie no ale on jest po kontuzji. i Jesus lepiej wyglądał. Fernandinho jak zwykle nie zawiódł i walczył. Ederson też grał pewnie. Od Gundogana troszeczkę więcej powinno się wymagać. Także gdyby nie Delph i Mahrez jestem zdania że nie przegralibyśmy tego meczu. BTW czy tez zauwazliscie że w wielu sytuacjach kiedy piłka była w górze nasi zamiast tak jak zawsze przyjąc ja sobie na klatke czy noge gdzie nikogo nie ma w pobliżu dostawali jakiś napad paniki i zamiast uspokoić gre to wybijali główką do przodu mega irytujące zachowanie bo albo ryzykujemy i gramy jak City albo właśnie co jest najgorsze i mnie mega denerwuje gramy jakimiś półśrodkami i z reguły przegrywamy. Ale nic straconego wierzę że przejdziemy do półfinału. 1/8 pokazała że pierwszy mecz praktycznie nic nie znaczy patrz: barcalyon atletijuve bayernlive ajaxreal utdpsg portoroma
10 kwietnia 2019; 09:30
Mam wrażenie że gdyby City miało taki dołek jak United ostatnio to w ogóle nie miałoby kibiców w Polsce. Jedna porażka a tu lament jak by Koniec Sezonu z niczym...
10 kwietnia 2019; 08:50
Nie przegada
10 kwietnia 2019; 08:25
@jackmarczuk pisze po meczach bo na meczu... oglądam mecz A nie obrażam ulubioną drużynę. Taki mam widzisz dziwny zwyczaj. Ciebie się nie przegląda i tyle. Musisz mieć bardzo smutne zycie
10 kwietnia 2019; 08:24
Pep ewidentnie poddał bitwę żeby wygrać wojnę ale prosty umysł najwyraźniej tego nId zauważy
10 kwietnia 2019; 08:24
No nie przeglądasz typa
10 kwietnia 2019; 00:11
@Kopara to twój problem, powtórzę jeszcze raz. Sam zlatujesz tutaj, jak w trakcie meczu nie masz nic do powiedzenia, a potem mnie krytykujesz. Pamiętam, że zawsze będę miał na ciebie wywalone :)
9 kwietnia 2019; 23:55
Nie mam pytań Jackmarczuk... Nie potrafię zrozumieć po co ty tu jesteś. Obraziłeś dzisiaj wszystkich piłkarzy, trenera. Napisałeś że nie nadajemy się do niczego po porażce 0-1 na wyjeździe z Tottenhamem O.O Jesteś mega ograniczonym człowiekiem, teraz mam co do tego pewność. Ubolewam, że po całym tym sezonie jeszcze masz możliwość udzielania się na tej stronie, bo już dawno powinieneś mieć perma.. 80% twoich komentarzy było cenzurowanych co chyba jest najlepszym podsumowaniem. Wstyd mi że jestem z takimi ludźmi potem kojarzony
9 kwietnia 2019; 23:52
@RoYaL mam to w dupie szczerze mówiąc, bo zawsze jest to samo: "Its almost impossible" albo "It's complicated". Ludzie, to jest KFC. My musimy awansować do 1/2, żeby jako tako być postrzeganymi w Europie. Z nikim mocnym w Europie nie wygraliśmy. Powtarzam: Z NIKIM.
9 kwietnia 2019; 23:50
Wiadomo co z Mendym czemu go nawet na ławce nie było mówił coś Guardiola po meczu?
9 kwietnia 2019; 23:42
Drużynę, którą cięliśmy równo przez cztery ostatnie mecze włącznie z towarzyskim w Stanach, a ci oddają DWA CELNE STRZAŁY. Jak zwykle jest to samo.
9 kwietnia 2019; 23:40
Chryste wszyscy to wiedzieliśmy. Nawet my, którzy nie są z drużyną na bieżąco.
9 kwietnia 2019; 23:38
Samobójstwem jest wystawianie Delpha. Ten chłop w obecnej formie nia załapałby się do polskiej e-klapy.
Zmiany w 88 minucie - dlaczego nie w 60 lub 65? Brak Sane w pierwszym składzie, brak Kevina i wystawienie Delpha.. Dlaczego Mendy nie grał?
Guardiola się tym razem pogubił i przeliczył i to może nas drogo kosztować.
Wielki niedosyt i tyle w temacie.
9 kwietnia 2019; 23:31
Na pocieszenie - według bukmacherów nadal jesteśmy faworytami do awansu. Kurs na nasz awans to 1.68, a na Tottenham 2.18
9 kwietnia 2019; 23:28
Mam nadzieję, że było to samobójstwo ( ten skład desygnowany przez Pepa ), które przyniesie nam potrójną angielską koronę. Tylko wtedy to będzie miało sens
9 kwietnia 2019; 23:13
Niema co panikować wynik spokojnie do wyciągniecia. Nie takie wyniki i nie z takimi drużynami w LM się odrabiały.
9 kwietnia 2019; 23:12
Zero usprawiedliwień. Dziwaczne, nietrafione wybory Guardioli. A wisienką na torcie tego koszmaru była podwójna zmiana w 88 minucie... trzymajcie mnie!!!
9 kwietnia 2019; 23:12