Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Klopp: Nie możemy bać się Manchesteru City
14 stycznia 2018; 12:35, MCFC89

Szkoleniowiec Liverpoolu, Jürgen Klopp pochwalił fantastyczną formę Manchesteru City w tegorocznym sezonie Premier League.

Niemiecki opiekun wierzy jednak, że jego podopieczni podejdą do niedzielnego meczu z odpowiednim szacunkiem, ale bez strachu.

- To typowe dla piłki nożnej, że w wygranym meczu pucharowym przeciwko Evertonowi nie zaprezentowaliśmy się efektownie w porównaniu z meczem ligowym, w którym musieliśmy zadowolić się punktem. To pokazuje, że w futbolu istnieje możliwość wygrywania na różne sposoby - napisał Klopp na łamach This is Anfield.

- Wciąż jesteśmy w fazie rozwoju jako zespół i uczymy się. Myślę, że widać to po ostatnich spotkaniach. Nigdy, nawet przez sekundę, nie kwestionowałem woli zwycięstwa czy ducha naszego zespołu - wręcz przeciwnie, chociaż czasami wydawało się, że my sami jesteśmy jednymi osobami, którzy w siebie wierzą. W ostatnich meczach byliśmy w stanie pokazać ducha walki.

- Nasi dzisiejszy przeciwnicy są tego dobrym przykładem. Manchester City to zespół słusznie uznawany za punkt odniesienia w podejściu d gier i sposobu gry.

- Aby wygrywać, tak jak w tym sezonie, musisz ciężko pracować. Chciałbym serdecznie powitać Pepa Guardiolę i jego zawodników, pracowników, a także kibiców Manchesteru City na Anfield. Wiele razy mówiłem w Anglii i w Niemczech o moim szacunku do Pepa jako osoby i profesjonalisty. Można go podsumować w dwóch słowach i jednym zdaniu: Klasa światowa.

- Szacunek jest ważnym słowem, zwłaszcza jeśli grasz przeciwko Manchesterowi City. To bardzo ważne słowo w przygotowaniach do każdej gry. Szacunek jest zdrowy i konieczny, ale strach i samozadowolenie są niedozwolone - nigdy. Szanujemy City, ponieważ szanujemy każdego przeciwnika. Zbadaliśmy ich mocne i słabe strony, tak samo jak oni nasze. Spodziewam się wzajemnego szacunku, ponieważ nasi rywale są inteligentnymi ludźmi, którzy wiedzą, że nasza jakość jest podobna.

- Moi gracze nie potrzebują dodatkowej motywacji ani skupienia tylko dlatego, że gramy przeciwko świetnej drużynie. Skupiamy się tak jak zawsze, ale w pierwszej kolejności przede wszystkim na nas samych. Kiedy to robimy, można zobaczyć zespół, który osiągnął najwyższy poziom w tym sezonie i wciąż brnie do przodu. Aby wygrać jakąkolwiek grę w Premier League, musisz grać na maksa - wszystko poniżej tego zwiastuje, że będziesz mieć problemy.

Nadrzędne przesłanie na dzisiaj brzmi: Daj z siebie wszystko, a wszystko inne przemówi samo za siebe. Wiemy, że nasi zwolennicy chcą dzisiaj zagrać swoją grę. Nasi fani stworzyli niesamowitą atmosferę podczas meczu z Evertonem i myślę, że wszyscy, którzy kochają Liverpool, wiedzą, że potrzebujemy dziś ich wsparcia.

Źródło: www.liverpoolfc.com / Foto: www.liverpoolfc.com


KOMENTARZE(0)