Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Guardiola: Przyjechaliśmy tutaj, aby wygrać
6 grudnia 2017; 09:39, MCFC89

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola zapowiedział, że jego zespół przystąpi do meczu z Szachtarem Donieck z myślą o odniesieniu zwycięstwa.

Manchester City jest już pewny awansu do fazy pucharowej, ale jak powiedział Hiszpan, walczy o swoją pozycję w Europie.

- Przyjechaliśmy na Ukrainę, aby wygrać i obiecuję, że zrobimy wszystko, aby pokazać jutro naszą najlepszą wersję. Cieszymy się, że możemy być tutaj i będziemy grać dla naszego prestiżu w Europie. Musimy okazywać szacunek sobie, Szachtarowi, Napoli i tym rozgrywkom - powiedział trener City.

- To będzie bardzo trudna gra, ponieważ Szachtar to bardzo dobry zespół. Oglądałem ich mecz przeciwko Napoli i chociaż przegrywali, grali w pierwszej połowie niesamowicie. Nasza pierwsza gra pokazała mi także to, czego się spodziewałem. Grałem przeciwko Szachtarowi wiele razy i zawsze było tak samo - bardzo ciężko. Lubię  organizację obronną Szachtara, a także grę ich pomocników - Marlosa, Taisona, Freda, Stepanenko i innych. Ismaily - lewy obrońca, naprawdę zrobił na mnie wrażenie w Manchesterze.

- Mam nadzieję, że wkrótce spotkamy się na Ukrainie, w Kijowie, podczas finału Ligi Mistrzów, a przynajmniej spróbujemy to zrobić. Musimy mieć świadomość, że nawet najlepsza piłka nożna nie zawsze daje najlepsze wyniki, szczególnie w Lidze Mistrzów. Nie myślę teraz o tym, czy gramy najlepszą piłkę w Europie, czy nie. Dla mnie najważniejszą rzeczą jest to, że nadal gramy na tym samym, dobrym poziomie co w zeszłym miesiącu. Wierzymy w to, co robimy.

- Setny mecz w roli trenera w Lidze Mistrzów? 100 to piękna liczba. Oznacza, że stoczyłeś już wiele pojedynków w tych wymagających rozgrywkach. Chciałbym dalej cieszyć się grą tutaj i prowadzić swoje drużyny jeszcze do wielu triumfów. Nie możesz nas porównywać z Barcą czy Bayernem. Piszemy teraz nową historię z nową drużyną i chcemy dać z siebie w tych rozgrywkach wszystko.

Źródło: www.uefa.com / Foto: www.uefa.com


KOMENTARZE(0)