Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Guardiola: Naszym zadaniem jest wygrywanie
11 sierpnia 2017; 15:50, MCFC89

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola wyznał przed pierwszym meczem nowego sezonu Premier League z Brighton & Hove Albion, że jego zespół wymagał rewolucji kadrowej w letnim okienku transferowym.

- Mieliśmy jeden z najstarszych zespołów w Premier League, więc postanowiliśmy stworzyć zespół na następne pięć, sześć lat. Dokonaliśmy kilku zmian w składzie, ale wszystkie drużyny dokonał zmian. Zobaczymy co wydarzy się na rynku do końca sierpnia  - powiedział Guardiola odnośne zmian personalnych, jakie zaszły w jego zespole.

Hiszpan uważa, że po zmianach, jakich dokonał klub, tak duża aktywność na rynku transferowym nie będzie konieczna w następnych sezonach.

- Myślę, że prędzej czy później płacenie wygórowowanych sum transferowych skończy się. To niezrównoważone.

- Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będę tutaj i nie będziemy wydawać takich kwot transferowych jak w tym sezonie. W najbliższych latach Manchester City kupi jednego, dwóch, może trzech graczy. Obecni gracze w kadrze są młodzi i będą stanowić przyszłość klubu.

- Wszyscy jesteśmy tutaj, aby wygrywać gry. Jestem szczery w mojej pracy i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby tak było. Czuję to samo ciśnienie co zawsze. Każda gra jest skomplikowana.

- W zeszłym sezonie byliśmy w gronie faworytów do tytułu i straciliśmy 15 punktów do Chelsea. Wtedy też byłem pewny siebie.

Źródło: www.mancity.com / Foto: www.mancity.com


KOMENTARZE(0)