Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Guardiola: Najcięższa walka o tytuł w mojej karierze
12 maja 2019; 21:50, iamblue

Pep Guardiola po wygranym meczu z Brighton udzielił wywiadu dla Sky Sports, w którym podziękował Liverpoolowi za walkę, która pomogła jego drużynie wzbić się na wyżyny swoich umiejętności. Hiszpan uważa, że City po tak wyczerpującym wyścigu o tytuł w następnym sezonie będzie jeszcze silniejsze, przyznał również, że to była najcięższa walka o tytuł w całej jego karierze.

- Myślę, że najpierw powinniśmy pogratulować Liverpoolowi i oczywiście podziękować im, ponieważ to oni sprawili, że byliśmy jeszcze lepsi niż w poprzednim sezonie. Żeby z nimi rywalizować musieliśmy zrobić to co własnie zrobiliśmy. Niezwykłe. Od początku poprzedniego sezonu wywalczyliśmy 198 punktów i obroniliśmy tytuł - to był dla nas niesamowity sezon. 

Biorąc pod uwagę sytuację w Premier League z poprzedniego sezonu, myślę że podnieśliśmy poziom całej ligi. 

Żeby zdobyć mistrzostwo potrzebowaliśmy czternastu zwycięstw z rzędu, cały czas walcząc na czterech frontach. Zdawaliśmy sobie sprawę, że nie mogliśmy stracić ani jednego punktu. Dokonaliśmy czegoś wielkiego. 

W momencie kiedy mieliśmy siedem punktów straty do Liverpoolu myśleliśmy "Ok, musimy zachować spokój, sezon jest długi" - ale szczerze to było bardzo trudne. Siedem punktów straty do Liverpoolu, który był wtedy nie do zatrzymania. Oczywiście rozmawialiśmy, ze musimy być cierpliwi, mecz po meczu zbierać punkty - ale to było dla nas trudne. 

To nie jest tylko moje zdanie, ale również całego klubu, zawodników, sztabu szkoleniowego - to była najtrudniejsza walka o tytuł jaką kiedykolwiek stoczyliśmy.  

Kluczem naszych sukcesów jest po prostu silny zespół, wspólnota jaką razem tworzymy. Wszyscy nawzajem się motywujemy i każdy jest ważny. Na przykład gdy Kyle nie radził sobie zbyt dobrze to wtedy bardzo pomógł nam Danilo. 

Następny sezon będzie jeszcze trudniejszy, ale my również będziemy silniejsi. Kiedy w tym kraju wygrywasz dwa tytuły z rzędu to znaczy, że spisałeś się bardzo, bardzo dobrze, taka jest rzeczywistość. 

Mam przeczucie, patrząc na nasze poczynania w przeszłości, że w przyszłym sezonie spróbujemy być tym kim jesteśmy teraz. 

Źródło: www.mancity.com/foto www.manchestercity.pl


KOMENTARZE(2)
Brawo Drużyna!
13 maja 2019; 10:21
Najlepsze, że dzięki temu wyścigowi o Mistrza i czternastu zwycięstwom z rzędu zbudowaliśmy sobie niezłą zaliczkę na następny sezon. Jak w przyszłym wygramy 5 pierwszych meczy z rzędu to przebijemy własny rekord 18 zwycięstw z rzędu z sezonu 2017/2018
12 maja 2019; 22:25