Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Dlaczego nie gra Sané?
14 kwietnia 2019; 10:00, scarlet

Pep Guardiola twierdzi, że brak regularnych występów Leroy Sané nie jest spowodowane impasem w rozmowach dotyczących dalszej przyszłości Niemca w Manchesterze City.

Wypowiedź katalońskiego szkoleniowca Obywateli jest reakcją na nasilającą się w brytyjskich i niemieckich mediach krytykę i zarzuty pod jego adresem, że jakoby nieuwzględnianie skrzydłowego w doborze wyjściowych jedenastek ma być karą za ociąganie się 23- latka przy złożeniu podpisu pod nową umową z klubem z Etihad Stadium.

Mimo medialnych spekulacji i zarzutów Guardiola stoi na stanowisku, że sam zawodnik wie, dlaczego nie gra od samego początku i że przedłużające się negocjacje nie odgrywają w tym żadnej roli.

Reprezentacyjny skrzydłowy reprezentacji Niemiec w ostatnich 11 meczach w wyjściowej jedenastce wybiegł zaledwie trzy razy, a prawdziwą burzę wśród kibiców i dziennikarzy wywołało niewystawienie go od pierwszej minuty w spotkaniu Ligi Mistrzów z Tottenhamem.

Argumentując swoje decyzje dotyczące Leroy Sané, Guardiola posłużył się przykładem Ilkaya Gündogana:

- Gdyby to był powód, nie grałby również Gündogan. Ilkay ma jeszcze rok ważnego kontraktu i ociąga się z jego przedłużeniem, więc idąc tym tropem, musiałby nie grać, a gra, nawet częściej od Kevina DeBruyne. Podejmuję decyzje wyłącznie w sportowym aspekcie i dla dobra drużyny, takie, które uważam w danym momencie za najlepsze. Wielokrotnie powtarzałem, jak ważny jest dla nas Leroy, w dobrych i złach chwilach. On zna powód, dla którego ostatnio grał mniej od swoich kolegów. Często z nim rozmawialiśmy - ja i moi ludzie - na boisku i poza nim i chcemy jak najlepiej.

- Oczywiście, w drużynie jest duża konkurencja. W niektórych specyficznych meczach potrzebujemy tego, a w innych preferujemy innego zawodnika, ale mój podziw i zaufanie do Leroya jest nienaruszone. Jest z nami, trenuje, ale ja oczekuję od niego więcej.

Źródło: www.standard.co.uk / Foto: www.bbc.com


KOMENTARZE(2)
Skoro Sterling dostał wysoką tygodniówkę, niech dostanie i Sane. Nie widzę problemu. Gundogana zastąpimy, ale strata Sane to będzie zbrodnia. Jakkolwiek to zasługa Pepa, że Niemiec trafił do nas, to można pogodzić interesy trójki- Sterling, Bernardo i Sane. Cała trójka może grać jednocześnie. Wystarczy nie wystawiać w każdym meczu D. Silvy. I piszę tak bynajmniej nie dlatego, by zmarginalizować Davida, bo wciąż jest potrzebny i wbrew niektórym tu głosom gra dobrze. Dziś np. wyłożył na patelnię piłkę Sterlingowi przy stanie 0-0
14 kwietnia 2019; 20:39
Mimo wszystko, według mnie w meczu ze spurs powinien był wyjść w podstawowej 11 zamiast Mahreza, może wtedy byśmy coś ugrali.
14 kwietnia 2019; 10:49