Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Ćwierćfinał w zasięgu ręki
11 marca 2019; 16:58, scarlet

UEFA Champions League

12.03.2019, Etihad Stadium, Manchester, godz. 21:00

W ubiegłym tygodniu przekonaliśmy się po raz kolejny, że w piłce nożnej niczego nie można na 100% przewidzieć. Rzekomo bezpieczne pozycje wyjściowe i zaliczki z pierwszego meczu nie zawsze są gwarantem awansu do następnej rundy Ligi Mistrzów. Obrońcy tytułu Real Madryt i Paris St. Germain zostali wyeliminowani pomimo wygrania swoich wyjazdowych pojedynków.

Obiektywnie patrząc nic nie stoi więc na przeszkodzie, by Schalke w decydującym meczu z Manchesterem City wzięło przykład z Ajaxu Amsterdam lub Manchester United. Wśród neutralnych fanów trudno byłoby jednak znaleźć takich, którzy szczerze wierzyliby w, to że drużyna z Zagłębia Ruhry jest w stanie sprawić kolejną sensację i wyrzucić z turnieju Mistrzów Anglii. Powodem tego jest przede wszystkim kryzys sportowy, z którym zmagają się od początku sezonu. Z jeden strony seryjne porażki w Bundeslidze i zatracona pewność siebie sprawiły, że Schalke poważnie powinno się obawiać nawet o pozostanie na przyszły sezon w niemieckiej ekstraklasie, z drugiej zaś, Obywatele pod wodzą Pepa Guardioli dysponują o wiele większą jeśli chodzi o „materiał ludzki” jakością w swojej drużynie. Zwycięstwo City w pierwszym meczu 2:3 w Gelsenkirchen powinno zatem wystarczyć do awansu do ćwierćfinału Champions League.

Manchester City:

Pep Guardiola tak jak wygranym meczu ligowym 3:1 z Watford będzie musiał zrezygnować z usług leczących urazy Kevina DeBruyne, Johna Stonsa, Fernandinho oraz z odsiadującego karę za czerwoną kartkę Otamendiego. Do kadry, a może nawet do wyjściowej jedenastki powinien powrócić niezawodny w bieżącym sezonie Aymeric Laporte.

Przypuszczalny / możliwy skład: Ederson, Walker, Laporte, Kompany, Zinchenko, Gündogan, Bernardo Silva, David Silva, Sane, Agüero, Sterling

Trener: Pep Guardiola

Ostatnie mecze Manchesteru City:

09.03.2019 – Manchester City vs. Watford 3:1 (Premier League)
02.03.2019 – Bournemouth vs. Manchester City 0:1 (Premier League)
27.02.2019 – Manchester City vs. West Ham 1:0 (Premier League)
24.02.2019 – Chelsea vs. Manchester City 0:0 (League Cup)
20.02.2019 – Schalke vs. Manchester City 2:3 (Champions League)

Schalke 04 Gelsenkirchen:

Szkoleniowiec Royal Blue Domenico Tedesco nie ma łatwego życia w Bundeslidze i w każdej chwili liczyć się może ze zwolnieniem z klubu. Mecz z Obywatelami może być więc dla niego ostatnią szansą by uratować stanowisko. Zadania tego nie ułatwi fakt, że nie będzie on mógł skorzystać z kontuzjowanych Schöpfa, Mascarella and Caligiuriego. Takim piłkarzom jak Sane, Rudy, Harit, Mendyl, Uth lub Konoplyanka zarzucano ostatnio brak odpowiedniej mentalności i zaangażowania i całkiem możliwe, że żaden z nich nie wybiegnie od pierwszych minut na murawę Etihad Stadium.

Przypuszczalny / możliwy skład: Fährmann, Goller, Stambouli, Bruma, Nastasic, Oczipka, Bentaleb, Serdar; Embolo, McKennie, Burgstaller

Ostatnie mecze S04:

08.03.2019 – Werder Brema vs. Schalke 4:2 (Bundesliga)
02.03.2019 – Schalke vs. Fortuna Düsseldorf 0:4 (Bundesliga)
23.02.2019 – Mainz vs. Schalke 3:0 (Bundesliga)
20.02.2019 – Schalke vs. Manchester City 2:3 (Champions League)
16.02.2019 – Schalke vs. Freiburg 0:0 (Bundesliga)

Jeden na jeden:

Zwycięstwa Man City - 3

Zwycięstwa Schalke - 1

Remisy - 0

Sędzia główny: Clement Turpin (Francja)

Liniowi: Nicolas Danos, Cyril Gringore (Francja)

Sędzie techniczny: Ruddy Buquet (Francja)

VAR: Nicolas Rainville, Francois Letexier (Francja)

Źródło: www.manchestercity.pl / Foto: www.mancity.com


KOMENTARZE(26)
Koniec tematu. Ja sobie wypraszam jakiekolwiek niezgodne z prawdą, zmyślone insynuacje z twojej strony. Wpis został usunięty! Świadomie i premedytacją.
Jak Ci ten klub i ci kibice nie pasują, jak ci nie pasuje moja osoba to my już wiemy gdzie jest twoje miejsce.
13 marca 2019; 09:45
No i "mleko się wylało". Srać we własne gniazdo na forum największego wroga???? (że tak ten klub i jego kibiców nazwię). Fuj..
Chciałeś żeby Chambord Ci cytat przytoczył to Ci przytoczył. No i pokazałeś swoje prawdziwe oblicze.
Chcesz krytykować, hejtować nowych, młodych kibiców, ślizgać się po zarządzie, piłkarzach to tutaj jest na to odpowiednie miejsce, NIE TAM!
Masz rację ja też jechałem po Aguero jak 3,4 mecze po rząd nie trafił do bramki, ale tutaj! nie stronie Manchesteru United!

Apropos.... co do naszego rozstania w redakcji... do problemów z komunikacją i do konwersacji z reguły potrzeba co najmniej dwuch osób, tak że proszę nie sugeruj wszystkim, że była to tylko i wyłącznie moja wina.

To co wypisujesz na tym diabelskim pejdżu nie jest nawet ultraobiektywizmem to jest zdrada i dla mnie nie jesteś już kibicem Manchesteru City.
13 marca 2019; 01:19
przecież to ja, żadne zbiegi okoliczności. Tutaj też pisałem o Dunne i o tym jak go nowe władze potraktowały i jak został błyskawicznie zapomniany
13 marca 2019; 00:16
https://devilpage.pl/index/news/komentarze/57827/allardyce-rozczarowany-kariera-jonesa/ @ pawel39 Nadal twierdzisz, że to nie ty? W wypowiedzi usera o tym samym nicku na tej stronie też pojawia się link do trocheopilce. Za dużo tych zbiegów okoliczności. Przyznaj, że to dziwne. Ale @scarlet ma rację- jak to się mówi- "Nie nasz cyrk, nie nasze małpy"
12 marca 2019; 23:50
Trochę sie zgadza, trochę nie. Nie przestałem pisać przez kibiców, tylko przez trudności w komunikacji z tobą (ładnie to ująłem). Nadal wole bronić rękoma i nogami wszystkich piłkarzy którzy noszą herb Manchesteru City, nawet kiedy zagrali jeden albo 10 słabych meczy, ale kibiców bronić nie będę. Jeżeli wy możecie obrzucać błotem piłkarzy to ja mogę na swój sposób manifestować swoje przywiązanie do barw klubu
12 marca 2019; 21:20
Jak już o przypominaniu piszesz to przypomnij dlaczego się z redakcją rozstałeś? Ci kibice, którzy przyszli do "$ity" dzięki szejkowi są gorsi od tych, którzy są z klubem od 20 lat? Jakimi kategoriami ty myślisz? Ktoś kiedyś komuś zaczynał kibicować. Czy się mylę?
Nikogo nie obchodzi gdzie i kedy, na jakich stronach pisałeś i w czy w ogóle? - faktem jest, że tutaj drwisz z kibiców, którzy dopiero od paru lat są sympatykami tego klubu, drwisz i szydzisz z klubu, któremu ponoć kibicujesz, a tego tolerował nie będę!
12 marca 2019; 21:07
nadal uważam to co napisałem za aktualne trocheopilce.jimdo.com/prezes-gra-w-football-manager/
12 marca 2019; 21:05
jasne, że pisze na devilpage komentarze. Mógłbyś chambord jakieś zacytować. Tak dla bycia trollem ultraobiektywnym, prowadziłem kiedyś własną stronę City, potem byłem redaktorem na innych serwisach o City. Scarlet ty byś mógł pokazać prawdziwe 'ja', które poznałem będąc w redakcji, jak jeździłeś po każdym piłkarzu City. Ja żadnego nie hejtowałem, ale hejtuje kibiców City którzy przybyli dumnie przez Mansoura
12 marca 2019; 20:57
Ultraobiektywizm jest w moim mniemaniu za delikatne stwierdzenie, ja pójdę dalej: ten człowiek nie napisał jeszcze nigdy nic pozytywnego pod adresem Manchesteru City.
12 marca 2019; 20:04
Moje przypuszczenia co do @pawel39 okazały się słuszne. Tym $ity zdemaskował, to o co podejrzewałem go od dawna. Ten jego wkurzający ultraobiektywizm od dawna zalatywał trollingiem. W dodatku user o identycznym nicku z rzadko bo z rzadka ( ale jednak ) udziela się na devilpage. Wszystko jasne. Dlatego wciąż do mnie doskakuje, bo to nie jest fan City. Prawdopodobnie to fan Manchesteru United
12 marca 2019; 20:01
Oczywiście chodzi mi z tym hajsem o to kiedy planujesz go wydać najwięcej w co zainwestować itd. niestety kibice innych drużyn o tym zapominają.
12 marca 2019; 19:55
Nie chcę bronić Pawła ale prawda jest taka że hype na nas największy zrobił się na początku sezonu 11/12 gdy przyszedł Aguero, Dzeko itd. to był sezon mistrzowski i zrobiło się o na bardzo głośno. Byliśmy rozpoznawalna drużyna ale ten sezon przyniósł ze sobą wiele nowych kibiców. Ja kibicem jestem od końcówki sezonu 10/11. Wyrażenie $ity jest jednak bardzo nie na miejscu. Wytłumaczę prostym przykładem którym wykładam moim tępym kolegom. Czy któryś klub jest w stanie wytrzymać bez wkladu finansowego?? NIE! Ale wielcy kibice MUN zaraz mają swój koronny argument ($ity). Przypominam że w ostatnich paru latach wydają więcej na transfery. PSG np też nie lepsze. Osobiście to mój najbardziej znielubiany klub. Coś w nich jest takiego co mnie odpycha. Głównie chyba to że ludzie nas stawiają na jednej płaszczyźnie z nimi. Sami sobie odpowiedzcie... Denerwuje mnie pisanie $ity bo wydawać zaczęliśmy ~ 10 lat temu do teraz a inne kluby robiły to w latach 80.-90. Czy to jakas różnica kiedy wydasz hajs? Wydasz to wydasz nie ważne kiedy.
12 marca 2019; 19:54
@pawel39
Z całym szacunkiem dla Ciebie, ale uważam, że pisząc o 95% piszesz we własnym imieniu. Dane masz z Centrum Badania Opinii Społecznej czy innej Pracowni Badań Społecznych?
Poza tym jako kibic (?????) Manchesteru City, za którego się ponoć podajesz pisanie nazwy "Twojego", a już na pewno mojego klubu w taki sposób: "$ity" kwalifikuje Cię do grona ludzi, którzy nie zasłużyli na to by nazywać się sympatykiem tego klubu.
NIe różnisz się niczym od tych, którzy spokojnie dorastali z tym innym klubem z Manchesteru.
Co ty tu jeszcze robisz na stronie $ity?
12 marca 2019; 19:43
Bubu, United jest na szczycie ponad 20 lat, tam spokojnie dziecko dorastało z United bo cały czas wygrywali. W City i tak 95% obecnych kibiców jest od czasów $ity
12 marca 2019; 19:23
City zyskuje na popularności z roku na rok na Całym Świecie no ale niestety nadal to mały odsetek .W sumie ma to swoje Dobre strony np w Polsce od uja fanów United jeden uważa się za mądrzejszego od drugiego ich dyskusja czasami przypomina zlot Filozofów;) A po drugie fajnie być kibicem klubu który właśnie pisze swoją najlepszą Historie ...
12 marca 2019; 18:41
Dziś Awans Bezproblemowo!!!!
12 marca 2019; 18:32
Patrząc na formę Schalke, powinniśmy dzisiaj łatwo wygrać. Zwłaszcza, że gramy na własnym stadionie. C'mon City!
12 marca 2019; 13:14
Na Facebooku. Prywatna wiadomość (Messenger) na Fanpage strony.
12 marca 2019; 02:21
@scarlet można gdzieś do ciebie na priv napisać?
11 marca 2019; 21:43
"Jak masz się sam męczyć..."
Jestem tego samego zdania, ale nie jestem niestety właścicielem tej strony i nie zależy to ode mnie. Pomijając fakt, że ja się nie męczę... wręcz przeciwnie, jest mi tylko przykro, że nikomu na tej stronie nie zależy.

OK. pionformowałem Was o moich zamiarach i tylko taki był sens tego co napisałem. Teraz może wrócimy, lub lepiej, rozpocznijmy temat jutrzejszego meczu.
11 marca 2019; 21:14