Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Champions League bez mistrzów Anglii?
14 maja 2019; 08:31, scarlet

Jak donoszą media świeżo upieczony mistrz Anglii, za nieprzestrzeganie zasad Finansowego Fair Play może zostać wykluczony z Ligi Mistrzów. Po zakończonym dochodzeniu w sprawie Manchesteru City Urząd Nadzoru Finansowego UEFA miał wydać zalecenia, by drużynę Papa Guardioli ukarać wykluczeniem z najważniejszych rozgrywek klubowych w Europie.

W artykule zamieszczonym w New York Times czytamy, że członkowie komisji dochodzeniowej dwa tygodnie temu spotkali się w szwajcarskim Nyon, by sfinalizować ustalenia. Według tej samej gazety decyzja dotycząca w sprawie Manchesteru City ogłoszona ma być jeszcze w tym tygodniu. Dziennikarze NYT nie precyzują jednak kiedy domniemana kara miałaby wejść w życie i jak długo będzie ona obowiązywała.

W marcu Manchester City na swojej oficjalnej stronie internetowej wydał oświadczenie, w którym czytamy:

Manchester City z zadowoleniem przyjmuje otwarcie formalnego śledztwa UEFA jako okazję do zakończenia spekulacji wynikających z nielegalnego hakowania i publikacji klubowych e-maili.

Oskarżenia o finansowych nieprawidłowościach są całkowicie fałszywe. Opublikowane sprawozdania finansowe klubu są pełne, kompletne i uregulowane aktami prawnymi i regulacyjnymi" 

Źródło: www.weltfussball.de / Foto: www.kicker.de


KOMENTARZE(5)
A tam jestem zagorzałym przeciwnikiem jakichkolwiek finasowych fair playów. Jak to mówią: masz łeb i uj to kombinuj. Dotyczy to wszystkich- nie tylko nas.
Tych pieniędzy nikt nie ukradł, żeby to było karalne. Albo są pożyczone, albo pochodzą od spnsorów, którzy poprzez nas chcą swoją markę wypromować i co to kogo obchodzi ile taki szejk nam na konto przeleje, co jest w tym złego? Kogo to są pieniądze?
Chora reguła nieudaczników, którzy sobie palcem do dupy trafić nie poradzą. Masz łeb to sobie też szejka wykombinuj, wtedy będziesz trzymał pysk!
My mieliśmy szczęście że przyszedł do nas inwestor. Pytanie dlaczego wybrał City nie zasrany zazdrosny nieudaczny mały klubik?
Co kogo obchodzi jak firma funkcjonuje? Nikogo nie okrada, pracownicy są zadowoleni, nikt nie żąda spłaty długów, nikt nas do sądu nie wysyła, nikt nam licencji nie odmawia itp.... FUCK UEFA i FIFA też.
To są dopiero skorumpowane stare dziady! Na nich nie ma mocnych. Przykładów są dzisiątki- WM w Niemczech, WM w Katarze ... brak słów.
14 maja 2019; 12:34
Ja w to nie wierzę. Czemu się nie brali jak zidane figi Ronaldo przechodzili do realu? Wtedy najbardziej zasłużony klub w Europie i nic mu nie robili. A Barceloną skąd ma na tygodniowke Messiego o tych innych gwiazdek. A drużyny pl napewno będą przeciw co powie taki Liverpool jak City odpadnie te dodatkowe 10 meczów? Itd Chelsea Arsenal Tottenham. One tylko się modlą przed meczami z nami żebyśmy przez 3 tygodnie grali co 3 dni i w końcu pekniemy
14 maja 2019; 11:41
Nie chce mi się wierzyć że mistrz Anglii (być może zdobywca potrójne korony) nie zagra w LM, byłoby to kuriozalne, nawet kumpel który kibicuje Arsenalowi nie wierzy w to, więc sory, ale inni kibice innych drużyn są napewno za
14 maja 2019; 10:28
Jak już do tego dojdzie to będzie masakra, ale na pewno nie w tym sezonie. Będą się odwoływać do Bóg wie kogo MKOl, czy tam wie do kogo, pójdą do sądów, etc ....... a to trwa, a losowania i początek rozgrywek bodajże (poprawcie mnie jeśli się mylę) gdzieś w lipcu, sierpniu.
14 maja 2019; 09:33
Nikt nie wyrzuci Manchesteru City z Champions League. Liga Mistrzów to twór marketingowy. Takie drużyny jak City są im potrzebne. Prędzej obawiałbym się bana na transfery
14 maja 2019; 09:16