Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Aguero: Pokładam wielką wiarę w ten zespół
10 kwietnia 2018; 17:45, Ambiwalentny

Przed arcyważnym meczem z Liverpoolem, Sergio Aguero postanowił podzielić się z dziennikarzami przemyśleniami na temat pracy pod okiem Pepa Guardioli. Argentyńczyk przyznał, że to właśnie wizja gry Katalończyka oraz metody pracy wpłynęły pozytywnie na jego formę strzelecką.

Kun rozgrywa obecnie jeden z najlepszych sezonów w Manchesterze City. Argentyńczyk został najlepszym strzelcem w historii klubu, a w kampanii 17/18 zanotował już 30 trafień. Możemy jedynie zgadywać, o ile więcej byłoby bramek gdyby nie kontuzje, które wykluczyły go z uczestnictwa w części spotkań.

- Myślę, że trud włożony dostosowywanie się do stylu gry i wizji, którą prezentuje Guardiola miały duży wpływ na moją formę strzelecka w tym sezonie- mówi Kun.

- Jestem skoncentrowany na nauce i zawsze staram się czerpać naukę od każdego trenera z którym mam przyjemność pracować.

- Pep jest bardzo wymagający, jednak moim zadaniem jest dostosowywanie się do jego zaleceń i rozwijanie się piłkarsko.

- Składają się na to powroty po piłkę, pressing, dbałość o celność podań, poszukiwanie na boisku partnerów oraz uważne śledzenie boiskowych wydarzeń, by nie przegapić żadnej okazji bramkowej.

- Nauka tego wszystkiego to nieustający proces, który bardzo cenię, ponieważ wspomaga on moją grę i sprawia, że wciąż się rozwijam.

Aguero stracił w skutek kontuzji pierwszy ćwierćfinałowy pojedynek z Liverpoolem, jednak jest już w pełni zdrowy i gotowy na drugą część boju.

- Jest to dla nas bardzo intensywny sezon, a końcówka będzie pewnie jeszcze bardziej wymagająca.

- Jesteśmy dobrze przygotowani- cały sztab szkoleniowy pracuje ciężko żebyśmy mogli mierzyć się z każdym rywalem z pozycji lidera. Pokładam ogromna wiarę w tę drużynę, a Champions League pozostaje wciąż jednym z naszych priorytetów. Ciągle mamy o co grać.

Źródło: manchestereveningnews.co.uk


KOMENTARZE(0)